LED aydınlatma ürünleri, aydınlatma endüstrisindeki en son ve en büyüleyici teknolojik gelişmedir. LED aydınlatma ürünleri güçlü, enerji tasarruflu ve uzun ömürlü ürünlerdir. LED aydınlatma ürünleri geleneksel aydınlatma ürünlerinden oldukça farklı şekillerde çalışırlar. LED aydınlatma ürünlerinin farklı yapısı bu ürünleri özellikle geleneksel çözümlerden çok daha avantajlı hale getirir. LED teknolojisi ayrıca geleneksel lamba, floresan lambalar ve kompakt floresan lambalar ve aydınlatma cihazlarına göre birçok ek avantaj sağlar. Bu ek avantajlar arasında uzun kullanım ömrü (60.000 saat), önemli ölçüde daha düşük enerji tüketimi (%90 daha verimli), daha düşük bakım maliyeti ve daha yüksek güvenlik sağlaması sayılabilir.

İşte LED aydınlatma ürünlerini, daha az verimli alternatiflerinden ayıran 6 avantajı!

1) Verimlilik

LED aydınlatma ürünleri, geleneksel aydınlatma çözümlerine nazaran %90’a kadar daha az güç kullanır. LED kullanımı ile elde edeceğiniz enerji tasarrufu sayesinde her ay elektrik faturalarınızda gözle görülür azalmalar meydana gelir.  LED ürünler, uzun kullanım ömürleri sayesinde sizi bakım ve değiştirme maliyetlerinden de kurtarırlar.

2) Uzun Ömür

LED’lerin geleneksel ampullerin 1.500 saatlik ömürlerine karşılık, 60.000 saate kadar kullanım ömürleri vardır. Kaliteli bir LED aydınlatma ürünü, 7 yıl boyunca değişim gerektirmez. Genellikle, LED ampuller küçük floresan ampullerden on kat daha uzun ve geleneksel ampullerden 133 kat daha uzun ömürlüdür. LED’lerin uzun ömrü, geleneksel ışıklara kıyasla bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak ve uzun vadeli işletme maliyetlerini düşürecektir.

3) Güvenlik

Üstün güvenlik önlemleri LED aydınlatma ürünlerinin belki de en önemli yararı olarak görülebilir. LED lambalar neredeyse hiç sıcaklık üretmezler, saatlerce açık kalan bir LED aydınlatma ürününe yanlışlıkla dokunmak hiçbir anlam ifade etmez. LED aydınlatma ürünlerinin kullanımıyla birlikte yanıklar ve yangınlar gibi tehlikelerin olasılıkları düşer.

4) Çevre Dostu

LED’ler, çevre için tehlike oluşturabilecek cıva kullanan neon aydınlatmanın aksine toksik olmayan malzemelerden yapılmıştır. LED geri dönüştürülebilir ve aynı zamanda “yeşil” ve doğa dostu olarak kabul edilirler.

5) Renk

LED aydınlatma ürünleri, kırmızı, mavi ve sarı gibi çeşitli temel renklerde sunulur. Geleneksel ampullerle bir renk üretmek için filtreler kullanması uygulaması ise son derece başarısızdır. Çok sayıda renk seçeneği üretmek için LED’ler birbirine karıştırılabilir.

6) Kullanım Alanı Çeşitliliği

LED’ler günümüzde konut aydınlatması, ordu, mimari, otomotiv, şanzımanlar, elektronik, eğlence ve oyun, ordu, trafik ve ulaşım endüstrisi gibi çok çeşitli farklı uygulamalar için kullanılmaktadır. LED’ler odaklanmış ışıklar olduğundan, masa lambaları, okuma lambaları, gece ışıkları, güvenlik sinyalleri, spot ışıkları, vurgu lambaları ve işaretler için aydınlatma gibi bazı özel aydınlatma görevlerini yerine getirmede harikadırlar.

LED aydınlatma, sektörde popülerliğini arttırırken bir yandan da daha sürdürülebilir bir kaynak olduğu profesyoneller tarafından sürekli dile getiriliyor.

Fermada LED Aydınlatma olarak LED aydınlatma projelerinize özel olarak tasarımdan üretime tüm süreci sizin için yürütüyoruz. Teknolojik altyapımızla uluslararası standartlarda ürettiğimiz ürünlerimizi incelemek için tıklayın.

Fermada Referans Projeleri